חיפוש
פוסטים אחרונים
תכנון חניות

תכנון חניות

הגידול הצפוי באוכלוסייה הוביל לרכישת כלי רכב רבים וכתוצאה מכך לבעיות חניה. הגידול באוכלוסייה הוביל לפתרון של תכנון חניות נכון וכך הנהגים ימצאו את האפשרות

קרא עוד »

תכנון חניות

הגידול הצפוי באוכלוסייה הוביל לרכישת כלי רכב רבים וכתוצאה מכך לבעיות חניה. הגידול באוכלוסייה הוביל לפתרון של תכנון חניות נכון וכך הנהגים ימצאו את האפשרות הטובה ביותר להחנות את הרכב שלהם בלי להתפשר על צפיפות וחוסר נוחות. תכנון חניות מצריך מחשבה מתקדמת תוך בחינת המגמות הצפויות להתרחש בשנים הקרובות. בנייה המגבירה את מצוקת החנייה מחייבת מחשבה מחודשת ודורשת תכנון מדוקדק של חניות- כל המידע בכתבה הבאה. 

תכנון חניות מדויק

תכנון חנויות לוקח בחשבון מספר פרמטרים חשובים שיש לתת עליהם את הדעת:

  • מערך כבישים.
  • היקף תנועה.
  • התייחסות לתקנות עירוניות.
  • התייחסות להנדסת תחבורה.

תכנון החניות נחשב לאחד הדברים החשובים ביותר בתחום הבנייה ולכן חשוב ביותר לשכור את השירות של חברה מקצועית ובעלת ניסיון רב בתחום, זאת בשל העובדה כי החניות נשארות לתמיד וכך אם התכנון לא יהיה איכותי מספיק מקום, הרי מצוקת החנייה תורגש. מכאן, יש חשיבות עליונה לבחור במשרד איכותי ביותר אשר יסייע לכם בתכנון החניות תוך התבססות על ניסיון וידע רב.

מהלך מתבקש בבנייה פרטית ומסחרית

תכנון חניות, בין אם מדובר על חניה אוטומטית או חניה רובוטית, מצריך מחשבה רבה בכל הקשור לתקנות המסדירות את ההקמה של מקומות חניה הידועות בתור תקנות התכנון והבניה אשר עברו שינויים בשנים האחרונות. כאשר מתייחסים לתכנון חניות הכוונה היא להביא בחשבון מספר היבטים כמו למשל:

  • גודל החניות בהתאם לסוגי הרכבים: האם מדובר ברכבים גדולים או שמא מדובר ברכבים קטנים.
  • טיב השימוש: בכל הקשור לחניות ציבוריות, הרי מדובר בחניות המיועדות לכלל הציבור ובו מקומות החנייה אינם מוצמדים למשתמשים ספציפיים אלא לכלל הנהגים. נוסף על כך, ישנם מקומות חניה המיועדים לפריקה או טעינה של סחורה. מאידך, אם מדובר בחניה פרטית, הרי מדובר במאפיינים שונים שיש להביא בחשבון. אם למשל נביא בחשבון חניה פרטית המיועדת לרכבים פרטים עד למשקל 4 טון, הרי מדובר בתקנות הקובעות כי כל חניה תהיה ברוחב 2.4 מטרים.  
  • קבלת היתר בניה מהרשות המקומית: נוסף על זאת, תקנות תכנון חניון אוטומטי למשל, עוסקות בקבלת היתר בניה מטעם הרשות המקומית והמטרה היא להבטיח כי יהיה מספיק מקום לכניסה ויציאה בטוחה של רכבים, לרבות יכולת תמרון.

מה כולל תכנון חניות מקצועי?

תכנון חניות כמו עם פרקומט או פרומוט , לרבות בניית חניון אוטומטי בישראל דורש להכין תוכנית מפורטת לגבי החניות. חשוב ביותר לבחור את החברה המקצועית ביותר בתכנון חניון רובוטי על מנת להגיע לתוצאה הטובה והאיכותית ביותר. תכנון רובוטי בישראל נעשה על ידי פירוט הנקבע בהתאם לצרכים של  הלקוחות. המהנדס המתכנן מגיש את התוכנית הכוללת את המפרט השלם וחברה מקצועית בתחום מתמחה בתכנון החניות ומאפשרת לציבור הנהגים לקבל מידע מקיף. התכנון כולל את כל המערכות, המבנים והאלמנטים השונים הנדרשים לתפעול. במסגרת התכנון יש צורך לבצע תכנון הנדסי מדויק ולסמן את החניות, לרבד באספלט חניונים חיצוניים ובציפוי אפוקסי כאשר מדובר על חניונים סגורים ובנוסף להתקין מערכות אלקטרוניות המספקות מידע לגבי מקומות חניה פנויים. יש חניונים בהם קיימת מערכת לתשלום אוטומטי ומחסומים בכניסה. על המהנדס להכין תוכנית עבודה מפורטת ובמידת הצורך להוסיף אלמנטים שונים.   

תכנון חניות – הקפדה על הפרטים

במסגרת תכנון חניונים אוטומטיים הכוללים חנייה אוטומטית יש מחשבה על כל הפרטים, הן הגדולים והן הקטנים כאחד על מנת להגיע לתוצאה המושלמת ביותר- מקומות חנייה נוחים לציבור הנהגים.  חשוב ביותר להקפיד על תכנון מוקפד בהתאמה לצרכים של ציבור הנהגים הכולל סנכרון עם אנשי מקצוע נוספים. יש להביא בחשבון פרמטרים כמו מידת החניון, חומרים בהם יש לעשות שימוש ועוד. התוכנית מאושרת לאחר בחינה מדוקדקת של מומחים ורק לאחר מכן הפרויקט עובר לשלב הביצוע. במסגרת הקמת החניות מתבצע פיקוח מקיף ורק לאחר מכן ניתן לעשות שימוש בחניות.

מלאכת מחשבת המצריכה תכנון קפדני

הקמה ותכנון של מתקני חניה מצריכים  בחירת חברה מקצועית כי מדובר על מלאכת מחשבת. בין אם מדובר על מתקני חניה אוטומטיים או מתקני חניה תת קרקעיים, חשוב ביותר להביא בחשבון את הפרמטרים הנחוצים לבניית חניון ברמה הגבוהה ביותר. לצורך כך, יש להביא בחשבון פרמטרים כמו בקיאות, יצירתיות ומחשבה מעמיקה המאפשרת לבחון היטב את הזוויות והגדלים בחניות כמו באלכסון או אופקי עבור רכבים גדולים וקטנים. זאת ועוד, חשוב ביותר לבחון גם היבטים שונים:

  • מתחם יציאה וכניסה.
  • רוחב דרכים פנימיות.
  • מאפייני המשתמשים.   

מהם ההיבטים הנוספים שיש להביא בחשבון?

באשר לנושא עלות מתקן חניה אוטומטי, אין ספק כי מדובר בפרמטר חשוב שיש לתת עליו את הדעת. נוסף על זאת, חשוב ביותר לבחון גם נושאים כמו נוחות שימוש, אבטחה אסתטיקה ונושאים נוספים. חברה מקצועית בתחום תקפיד לתת מענה מקיף לקהל הלקוחות אשר יכלול את כל הצרכים השונים.

הקפדה על שירות מקצועי

בעת תכנון של חניות חשוב ביותר להקפיד על בחירת חברה מקצועית בתחום אשר תלווה את תכנון החניון הן מהשלב הראשון ועד השלב האחרון כאשר כל הפרטים יהיו מוקפדים ביותר לטובת קהל הלקוחות. חברה מקצועית בתחום תקפיד לראות את הלקוחות שלה לפני הכל על מנת להעניק להם את השירות הטוב והאיכותי ביותר. כאשר מדובר על תכנון מדויק של חניות- לא כדאי להתפשר אלא לבחור בחברה הטובה ביותר.

חברה מקצועית כמו חברת פרנדלי פרקינג מקפידה על תכנון מתקן חניה אוטומטי ברמה הגבוהה ביותר. מדובר בחברה בעלת מוניטין רב בתחום אשר לקוחות רבים ממליצים על שירותיה. צוות החברה עבר התמחות בתחומים שונים והן בנישה של תכנון החניות. החברה תכננה חניות עבור מקומות רבים ועובדיה הינם בעלי תודעת שירות ברמה הגבוהה ביותר.

תוכן עניינים
תכנון חניות

אולי יעניין אותך...

תכנון חניות
ללא קטגוריה
daniel

תכנון חניות

הגידול הצפוי באוכלוסייה הוביל לרכישת כלי רכב רבים וכתוצאה מכך לבעיות חניה. הגידול באוכלוסייה הוביל לפתרון של תכנון חניות נכון וכך הנהגים ימצאו את האפשרות

קרא עוד »
יתרונות חניון רובוטי על אוטומטי
ללא קטגוריה
daniel

יתרונות חניון רובוטי על אוטומטי

חניון רובוטי מבוסס על שימוש ברובוט בעל יכולות ניווט ותנועה אוטונומיות האחראי להזיז את כלי הרכב בחניון- כל הפרטים על יתרונות חניון רובוטי על אוטומטי

קרא עוד »